Regulamin statystyki 100MCP - wyciąg

REGULAMIN STATYSTYKI KRAJOWEJPolskiego Klubu 100 Maratonów - v.12.2018

stara wersja: - 2016

§4. Zasady naliczania
4.1. Maraton musi być pokonany przez zawodnika indywidualnie, samodzielnie i na własnych nogach.

a. Nie dopuszcza się wykorzystania jakiegokolwiek sprzętu mechanicznego (kijków Nordic Wal­king, rolek, roweru, samochodu itp.) na najkrótszym nawet odcinku;

b. zasada wymagana punktem 4.1.a) nie dotyczy maratonów pokonywanych przez osoby niepeł­no­sprawne (wózki, kule).

4.2. maraton może być zaliczony zawodnikowi do statystyki, jeśli:

a. bieg był oficjalnie zoraganizowanym maratonem, a informacje o nim były dostępne w do­wol­nej, powszechnie rozumianej formie przekazu informacji z odpowiednim wyprzedze­niem (Internet, kalendarz imprez biegowych itp.);

b. zawodnik został sklasyfikowany i znajduje się na liście wyników imprezy;

c. maraton ukończyło co najmniej 3 zawodników;

d. możliwa jest weryfikacja udziału zawodnika w maratonie.

4.3. Maraton nie będzie zaliczony do statystyki 100MCP, jeśli:

a. dystans maratonu został pokonany przez biegacza jako trening indywidualny (poza oficjal­nymi zawodami);

b. zawody nie są Maratonem, lub są „maratonem” jedynie z nazwy (krótszy dystans);

c. maraton ukończyło mniej niż 3 zawodników;

d. zawodnik nie ukończył biegu (DNF) lub został zdyskwalifikowany (DNS);

e. jest maratonem w dyscyplinie Nordic Walking.

4.4. W gestii i decyzji Organizatora Maratonu pozostaje umożliwienie wcześniejszego startu zawo­dnikom, deklarującym pokonanie pełnego dystansu w dłuższym, niż regulaminowy limit, czasie.

4.5. Ani uzyskany wynik, ani osiągnięty przez zawodnika czas, nie ma wpływu na zaliczenie mara­tonu do statystyki 100 MCP – jeśli Organizator Maratonu akceptuje rezultat i udział zawodnika przez umiesz­czenie go na liście wyników, stanowi to wystarczającą podstawę do ujęcia Maratonu w statystyce i rankingu zawodnika.

4.6. Każdy Ultramaraton (bez względu na długość i charakter biegu, np. bieg na 100 km, czy bieg 24-godzinny) to zaliczony 1 (słownie: jeden) bieg w kategorii „Ultramaraton”, nawet jeśli jego dłu­gość jest wielokrotnością dystansu Maratonu.

4.7. Biegi etapowe – biegi rozgrywane etapowo (w ciągu kilku dni), mogą być zaliczone do statystyki 100 MCP tylko w przypadku, gdy dzienny odcinek etapu wynosi co najmniej 42,195 km. W takim przypadku każdy maraton pokonany w oddzielnym dniu zostanie za­liczony odrębnie. Jeśli odcinki dzienne są krótsze, sumy dystansu biegu etapowego nie nalicza się do statystyki (np. nie będą naliczane wszelkie imprezy o charakterze „maratonu na raty”, czy biegi etapowe, np. Bieg Wieloetapowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny).

4.8. Sztafety i biegi okolicznościowe (np. związane z biciem rekordu Guinnessa, Maraton Led­nicki), jeśli udział w nich będzie związany z indywidualnym pokonaniem odcinków o dłu­gości co naj­mniej Maratonu, sta­no­wią podstawę do zaliczenia do statystyki 100 MCP, po udokumen­to­waniu udziału Zawodnika przez organizatora imprezy (np. w postaci certy­fi­katu).

4.9. Triathlony/duathlony – za udział w pełnowymiarowym triathlonie/duathlonie, którego jed­nym z etapów będzie pokonanie Maratonu, zawodnik może zaliczyć pokonanie tego Maratonu w Statystyce 100 MCP.

4.10. Marszobiegi/marsze piesze/zawody o charakterze „hardcore” – mogą być zaliczane do Statystyki, jeśli długość trasy do pokonania ma co najmniej 42,2 km, a charakter ich organizacji ma formę rywali­za­cji sportowej i przewiduje prowa­dzenie klasyfikacji, lub – co najmniej – uczestnicy zostają uhonorowani certyfikatem, potwierdza­jącym długość pokonanej trasy (pozwalającym na jej weryfikację).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz